BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ankstyvas mamos statusas

2016-01-13  Žymos: ,

Visada sakydavau, kad norėčiau būti jauna mama, bet niekada neįsigilindavau, kada yra tas “jauna mama”, kaip suplanuoti tokius dalykus, jei net princas neatjoja dar ant balto žirgo.
Man atrodydavo, kad jaunos mamos yra žiauriai “kietos”, veiklios, nesėdi dienų dienomis namie riebaluotais plaukais sūpupdamos vežymėlį ir žiūrėdamos į vieną tašką bei karst nuo karto forumuose pasidalindamos, kiek kartų per diena pampersus keičia savo mažyliui ar kada “mes” valgome. Žinoma, kaip dažniausiai būna, geriausias mums pavyzdys yra mūsų mamos. O mano mama tikrai yra “kieta”. Įsibroviau į studenčiokų gyvenimą, mūsų namai buvo šeimyninio bendrabučio kambarys, mamos studijos vienos iš sunkesnių, ragavau ir lopšelio, ir darželio, man, sakė, ten labai patikdavo, tampydavosi mane visur: ir bare ant paltų miegojau, ir bendrabučio nesąmones teko patirti. Žodžiu, augau, tobulėjau kartu su tėvais ir man tai atrodo labai žavu. Tačiau liūdnas dalykas, kai atsirandi netikėtai pas jauniklius yra tas, kad beveik garantuotai liksi vienturtis.
Jaunų tėvų pliusas, kad jiems viskas atrodo daug paprasčiau ir lengviau. Niekada mano tėvai neatsysakydavo važiuoti ar tai į sodybą, ar šiaip kažkur su draugais, vien dėl to, nes “mes su vaiku”. Vaiką reikia pritaikyti prie savo kasdienybės ir gyvenimo būdo, o ne, kad vaikas diktuotų sąlygas. Aišku reikia mokėti ir vaikus papirkti, sudominti: atsibodo vaikščiot - pažadėt ledų porciją nuėjus, nieko aplink įdomaus nevyksta - sugalvoti neįtikėtinai įdomią istorija, kad vaikas fantazuotų. Kaip aš sakau, viskas visada priklauso nuo požiūrio. Ir šiaip man atrodo, kad visur tampomi vaikai užauga labiau pasiruošę gyvenimui.
Kai giminės, pažįstami sužinojo, kad turėsime leliuką visų pirmas pasakymas buvo: kokia jauna, juk dar ne metas vaikams… O aš kaip tik noriu visiems garsiai užrėkti, kad jei likimas lėmė, kad būsim jauni tėvai, tai yra nerealus įvykis, mat pats nepasiryžtum tokiam žingsniui. Greičiausiai :)
Žinoma, niekad nenurašysiu ir vyresnio amžiaus mamų, tačiau dabar žiūriu į viską iš savo varpinės, ir noriu pasakyt, kad ir nėštumas, ir tėvystė, ir vaikelio gyvenimas bus daug paprastesnis ir lengvesnis, kai į pasaulį žiūrima dar pro jaunus, rožinius ir lekiančius akinius :)

Patiko (0)

Rodyk draugams
Komentarai (2) apie “Ankstyvas mamos statusas”

  1.   Metaliukas 2016-01-13 18:17 rašė:

    O mama mane pagimdė 40-ties ir aš irgi dažnai pamąstau, kad labai gerai ji padarė. Ir pats turbūt taip darysiu :)

  2.   pilvocius 2016-01-14 00:38 rašė:

    Visi, kaip ir minėjau, žiūrime iš savo varpinės. :) Sutinku ir su Tavimi, nes mano mama dar kartą apsivaikuos tuoj, o jau arti 40, tačiau viskas jau kitaip nei su manim buvo, bet nesakau, kad tas kitaip yra blogiau ar geriau :)

Atgalinė nuoroda | Komentarų RSS

Rašyk komentarą:

Vardas (būtinas)

El. paštas (būtinas)

WWW

Komentaras: